Ergonomiczne biurka regulowane gwarancją zdrowia.

Ergonomiczne biurka z regulacją wysokości zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Rosnące zainteresowanie jest bezpośrednim wynikiem badań, które dowodzą, że siedzenie podczas pracy jest szkodliwe dla zdrowia. Pozostaje jednak jedno wielkie wyzwanie: Jak sprawić, by nasi pracownicy faktycznie korzystali z biurek z regulacją wysokości?

Ergonomiczne biurka zapobiegają bólom pleców

Przeciętny pracownik biurowy spędza w pracy 80 000 godzin w pozycji siedzącej, co odpowiada ponad dziewięciu latom. Wielu pracowników ma jednak trudności z utrzymaniem zdrowej postawy siedzącej przez długi czas, co może prowadzić do uszkodzenia kręgosłupa. Wielu rodaków(36 procent) uważa, że brak ruchu i długotrwałe siedzenie przy biurku w czasie pracy są głównymi przyczynami bólów pleców. Dotyczy to zwłaszcza młodszej grupy wiekowej, która często pracuje w pełnym wymiarze godzin. Czterdzieści cztery procent osób w wieku od 18 do 29 lat przypisuje bóle pleców długotrwałemu siedzeniu. Wśród osób w wieku 30-59 lat odsetek ten wynosi 36 procent.

Dlaczego biurka z regulacją?

W dzisiejszych czasach bóle pleców są jedną z najczęstszych dolegliwości biurowych. Dwóch na trzech pracowników biurowych skarży się na bóle pleców, a jeden na trzech regularnie cierpi na bóle pleców. Konsekwencje są druzgocące nie tylko dla pracowników, ale również dla pracodawców. Dlatego ergonomia w miejscu pracy jest podstawowym czynnikiem ekonomicznym dla przedsiębiorstw. Istnieje duże zapotrzebowanie na biurka z regulacją wysokości, które umożliwiają pracę zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej.

Zwiększona produktywność

Badania wskazują, że pracownicy, którzy pracują przy biurkach typu sit/stand są o 46 procent bardziej produktywni. Takie miejsce pracy nie tylko zmniejsza bóle pleców i szyi, ale także ma długotrwały pozytywny wpływ na mięśnie pleców i układ krążenia. Nawet regularne, lekkie ćwiczenia obniżają poziom cukru we krwi, cholesterolu i lipidów we krwi (trójglicerydów) – wszystkie te czynniki są czynnikami ryzyka cukrzycy typu 2 – bardziej niż zwykle zalecane 150 minut intensywnych ćwiczeń tygodniowo.

Autor

 • Miłośniczka tworzenia stron internetowych i kodowania w języku JavaScript. Zajmuje się także grafiką komputerową. Twierdzi, że posiada super moc i jest nią robienie sałatek warzywnych.

2 komentarze do “Ergonomiczne biurka regulowane gwarancją zdrowia.

 • 22 listopada 2021 o 11:23
  Permalink

  Siedzący tryb życia to problem naszych czasów. Dzięki biurkom elektrycznym możemy jednak poprawić nieco ergonomię pracy przy komputerze.

 • 24 listopada 2021 o 23:23
  Permalink

  Jeśli spędzasz dużo czasu w pozycji siedzącej, to po pewnym czasie mogą zacząć boleć cię plecy. Dobrze, że są dostępne biurka elektryczne z możliwością regulacji.

Możliwość komentowania została wyłączona.